top of page

זרקור- התוכנית התמיכה המיידית 

אני מאמינה שהגירושים לא חייבים להיות בהכרח חוויה הורסת חיים אלא חוויה משנה חיים.

גם עבור הילדים שלנו אבל גם עבור עצמנו.

כהורים, אנחנו המשאב הכי חשוב ביכולת ההסתגלות של הילדים לטווח הקצר והטווח הארוך.

לאופן בו נתחיל את התהליך יש השפעה אדירה על המשך חייהם.

תוכנית זו מתאימה להורים גרושים או כאלו שעוברים תהליך פרידה וגירושין,

לכל הורה שמבקש לטפל קודם כל בעצמו,

שמבין את החשיבות של השגת היציבות והבטחון שבעצמו,

לפני שממשיכים הלאה לילדים.

לכל הורה שמרגיש אבוד, נאבק ברגשותיו ומתקשה להמשיך הלאה.

להורים שנתפסו לא מוכנים לקראת הפרידה,

וזקוקים לתמיכה רגשית וליווי מקצועי ראשוני, יד ביד, בדרך לרוגע ושגשוג.

להורים גרושים שמרגישים מותשים וחסרי אנרגיה על בסיס יומי כתוצאה מהורות משותפת מלאה בריבים, כעסים ומתחים ורוצים לשמור על ילדיהם מאושרים ובטוחים בעצמם ובסביבה.

תוכנית הליווי נמשכת 6 שבועות 

מטרת התוכנית היא לאפשר לכל הורה מקום בטוח לשהות בו בתקופה כה מטלטלת ולא יציבה,

לעבד את רגשותיו באופן מבוקר, להתמודד באומץ ובחוזק מול המציאות החדשה בדרך לחיים החדשים והמרגשים,

גם אם לא ביקש אותם. 

הליווי האישי יקדם אתכם לעבר הורות מאושרת והגשמה עצמית

לצד הסתגלות בריאה וחיובית של ילדכם בעקבות הגירושים.

אני איתכם יד ביד לכל אורך התהליך, בכל צעד שנדרש.

 

להיות הורה מצויין עבור הילדים שלנו,

כשאנחנו בעצמנו שקועים בתהליך הגירושין או בהסתגלות של עצמנו

 דורש אומץ, השקעה, מסירות בלתי מעורערת לילדים,

 מודעות ורצון לעשות את זה נכון וטוב יותר עבורם.

קשה לעשות את זה לבד מתוך הסערה.

 

לשיחה ראשונית חינם ובדיקת התאמה לתהליך הליווי: 0544-626-726.

המפגשים נערכים פרונטלית בקליניקה בזכרון יעקב או בזום.

הורים מספרים

רועי

לא יודע איך ומה אבל פשוט עשית את זה. חייב להודות שהייתי סקפטי בהתחלה ודי באתי כי דחפו אותי אליך אבל אני באמת מודה לך מעומק הלב על הכל. הצלת אותי מעצמי, מאשתי לשעבר, מהחיים האלה שאולי היו לי אם לא הייתי נפגש איתך. אז תודה רבה שלא ויתרת לי.

שרון

אני לא מחכה שתבקשי ממני המלצה, אני ממליצה ישר וכבר העברתי את השם שלך בהמון קבוצות בפייסבוק. אני רוצה שתדעי שאני לא יודעת מה הייתי עושה בלעדיך ושאת פשוט מלאך מבחינתי. זו מספיק המלצה? 

רונה

פשוט הצלת נפשות, מה שעשית לי זה קסם. אין לי מילים להסביר כמה שהיית האדם הנכון בזמן הנכון ויש לי הרגשה שלמרות שהתהליך הסתיים רשמית, הדרך שלנו יחד רק מתחילה. כל אחד צריך אלינור קטנה כזו לידו :-)

 • למה חשוב להגיע לתהליך ליווי?
  תהליך הגירושין הוא תהליך מורכב, כואב ועצוב. נלווים לו אתגרים והתמודדויות חדשות שמעולם לא עמדנו בפניהם. לפעמים, עד כמה שמרגישים מוכנים ובשליטה, מבינים תוך כדי הדרך שאנחנו צריכים עזרה. חשוב לפנות לחבר טוב, בן משפחה או כל אדם אחר שסומכים עליו- כדי לקבל עזרה ותמיכה. יש חשיבות להעזר בגורם שלישי כדי לראות את הדברים מפרפסקטיבה אחרת, לקבל תובנות שלא חשבנו עליהן בלהט הרגע ובעיקר- כדי לא להיות לבד במערכה. לפעמים זה לא מספיק. אם אתם מרגישים שאתם צריכים גם עזרה מקצועית, אני כאן לרשותכם. תהליכי הליווי יאפשרו לכם להעלות סוגיות שמטרידות אתכם, לקבל כלים פרקטיים ולצאת עם דרכי פעולה כבר בסיום כל פגישה. יש כאן השקעה בעצמכם ויותר מכך- בילד שלכם, לטווח הקצר ולטווח הארוך. אני תמיד אומרת שזה לא מובן מאליו. אני רואה הורה שמגיע לתהליך ליווי כהורה אמיץ, שמסור ללא עוררין לילדיו, שמוכן להשקיע ולהתאמץ ויודע עד כמה חשוב להתחיל את השינוי ברגל ימין, יד ביד, עם ליווי ותמיכה מתאימים. חשוב לדעת שלא נוכל לקחת מהילד את כל הפגיעה, הכאב והצער הכרוכים בתהליך הגירושין אבל בהחלט נוכל מצד אחד להקל עליו ולעזור לו בתהליך ההסתגלות לשינוי שחל במשפחתו ומצד שני, לא להחמיר ולעשות גרוע יותר.
 • מה כולל תהליך הליווי?
  ניתן לקבל ליווי באחת משתי הדרכים הבאות: 2. תהליך מורחב הכולל 10 מפגשים שבועיים בני שעה כל אחד+ זמינות ותמיכה לאורך כל השבוע, ממפגש למפגש. סה״כ 12 שבועות ליווי (3 חודשים של ליווי צמוד). 3. תהליך מקוצר בן 6 מפגשים שמתמקד בנושא אחד ספציפי בהתאם לצורך+ זמינות ותמיכה לאורך כל השבוע, ממפגש למפגש. סה״כ 6 שבועות ליווי (חודש וחצי של ליווי צמוד). התהליך המלא מאפשר לנו עבודת עומק לאורך תקופה שבה אני מלווה אתכם יד ביד, משבוע לשבוע, ועוזר לכם לעזור לילדיכם. אני זמינה עבורכם לכל צורך ומאפשרת לכם לנקוט פעולה כמעט מיידית, בסיטואציות הכי מורכבות. אנחנו מתחילים בשיחת הכרות קצרה טלפונית להצגת המצב, הסוגיות והקשיים עימם אתם מתמודדים. בשיחה נבין את הצרכים שלכם ואציג מצידי איך אני יכולה לעזור למצב. תוכלו לקבל את המידע שאתם צריכים לגבי תהליך הליווי ולהעלות כל שאלה שקשורה לתהליך. בתהליך הליווי המורחב ניפגש באופן קבוע אחת לשבוע לשעה, בזום או פרונטלי. נתמקד במטרות שלנו, מה שעומד לפנינו ומה יידרש להשיב את החיים שלך ושל הילדים למסלולם באופן היעיל והמיטבי ביותר. בכל מפגש תצאו עם כלים פרקטיים ליישום מיידי המותאמים לצרכיכם, לשלב ההתפתחותי של הילד ולמשתנים הספציפיים שלכם. אם יהיו לכם שאלות בין מפגש למפגש, תוכלו לפנות אלי להתייעצות נקודתית, סיוע או תמיכה, בטלפון או בוואטס אפ. נושאים לדוגמא שניתן לעסוק בהם במהלך הליווי: שיחות עם הילדים ובניית מרחב רגשי, תיווך הגירושין, גירושין בקונפליקט גבוה, הורות משותפת, גישור מחלוקות הוריות, התמודדות פרטנית וחיזוק היציאה מהמשבר, ניהול הורות בשני בתים ועוד. התהליך יאפשר לך בסוף להיות ההורה שהילד שלך צריך בתקופה הקשה הזו. תקבל/י תמיכה מיידית, תובנות ומשוב על כל שלב בו אתה נמצא/ת. תתחבר/י מחדש לעצמך הטוב, תקבל/י כלים מעשיים ליישום מיידי ותדע/י להתמודד בסיטואציות מורכבות ורגישות.
 • למה חשוב להורים במתכונת של הורות משותפת לקבל הדרכה?
  אחת הדרכים לנהל הורות משותפת מיטבית היא לדעת להתנהל בתקשורת יעילה ומתאימה. רבים מדווחים כי גירושיהם נעשו בעיקר על רקע של קשיי תקשורת בנישואין. אם כך, האם העובדה שהתגרשנו תשנה את היכולת שלנו לתקשר או שמא תנציח את אותם הדפוסים? ברור לנו שכדי שמשהו ישתנה- צריך לשנות אותו. הורות משותפת במהלך גירושין ובמתכונת של הורות בשני בתים דורשת לעתים קרובות אף יותר מיומנויות תקשורת. הורים משותפים שיכולים לתקשר ביעילות יהיו מסוגלים לתמוך טוב יותר בילדיהם ולעזור להם במעבר ממשפחה למשפחה ששינתה פניה ולקיומם של מערכות יחסים בריאות לאחר הגירושין.
 • למי התוכנית מתאימה?
  התוכנית מתאימה לכל הורה, בכל שלב בתהליך, ביחד או לחוד. להורים בשלב ההתלבטות- להיפרד או לנסות שוב? להורים שקיבלו החלטה ומתחילים בתהליך. להורים שכבר חיים בנפרד זמן מה. להורים גרושים. להורים גרושים בהורות משותפת. להורים בזוגיות שניה.
 • האקס שלי לא משתף פעולה. האם אפשר להגיע לתהליך הליווי לבד?
  התשובה היא בהחלט כן! אני רואה בהורה כמשאב מרכזי להסתגלות יעילה ובריאה של הילד בתהליך הגירושין. יתרה מכך, מחקרים הראו שמספיק הורה אחד (!) מטפח, אוהב, יציב ומכיל כדי לסייע להתפתחות הילד, הסתגלותו וחיזוקו הרגשי, מאשר שני הורים שמעניקים פחות מזה. להורה אחד יש כוח עצום בשינוי התוצאות עבור הילד שלו.
 • אני גרוש כבר זמן רב. האם תהליך הליווי מתאים לי?
  בתהליכי ליווי אין נכון או לא נכון ואין הגבלות זמן או חוק התיישנות ;-) כל עוד שאתם מרגישים צורך לעזרה ותמיכה מקצועית, אני לרשותכם. בנוסף, מעגלי החיים והשלבים שבהם משתנים לעיתים כל-כך תכופות עד שמה שעבד אתמול כבר לא עובד היום ואולי כבר לא יעבוד יותר בכלל. לכן, לכל שלב יש את הייחודיות שלו, לעיתים מדובר בצורך משתנה עם פתרון מוכר, לעיתים צורך מוכר עם פתרון משתנה ולעיתים מדובר בכלל על סיטואציה חדשה ולא מוכרת. בשורה התחתונה, אם אתה צריך- אני כאן.
 • האם תהליך הליווי מתאים גם למשפחות שטרם התגרשו?
  בהחלט כן. יתרה מכך, זה השלב שמומלץ להגיע בו. ככל שנקדים את המעורבות החיובית והיעילה, כך נשפר משמעותית את היקף ועוצמת הפגיעה בעקבול השינוי המשפחתי ואפילו נמנע אותה במובנים רבים. התמיכה שלי במשפחות נעשית כבר משלב ההתלבטות על הגירושין, דרך הכנתכם לשיחה הרשמית מול הילדים וכלה בליווי לאורך התהליך, השינויים והאתגרים הנלווים אליו וההתמודדויות החדשות כבני זוג גרושים המתפקדים כהורים לילדיהם. אני תמיד אומרת: יותר קל למנוע נזק מאשר לתקן נזק ולכן חשוב לתפוס את חלון ההזדמנות הזה בזמן.
bottom of page