top of page
באנר דף נחיתה כנס (Facebook Post (Landscape)) (1).jpg

לקראת פרידה וגירושים: בונים תוכנית פעולה למשפחה שלכם

החלטתם להתגרש, בהחלטה משותפת או שלא.
כל מה שאתם רוצים עכשיו הוא להיות שם עבור הילדים שלכם, לוודא שהם יהיו בסדר, לתמוך בהם ולדאוג שיסתדרו. אתם לא יודעים מה הולך לקרות, קשה להעריך למה לצפות ואיך בכלל אפשר לקבל החלטות בתקופה מבולבלת, סוערת רגשית ולא יציבה גם עבורכם.
מעל הכל אתם חוששים לשבור את לב הילדים ואת חלום המשפחה שמתפרקת להם בן רגע.

לפני הכל דעו-
כל עוד שניכם כהוריהם נשארים בחייהם, נוכחים, יציבים ומעורבים- יש להם עדיין משפחה.
המשפחה משתנה כשההורים נפרדים אבל זה לא אומר בהכרח משפחה שבורה.
היום, יותר מתמיד, יודעים שאפשרי בהחלט להתגרש ולשמור על משפחה יציבה ומתפקדת לילדים בלי לגרום להם לטראומה. אפשר לעבור את התקופה הזו עם יותר ודאות, בטחון ורוגע ולהצליח להתמודד כמשפחה ששומרת על הילדים. התנאי היחיד? צריך להחליט שפועלים בשביל זה כי זה לא יקרה מעצמו.

שאלות שאולי יש לכם:
איך ממשיכים מכאן? גרים יחד עד הגירושין או נפרדים לפני? איזה החלטות צריך לקבל כבר עכשיו? איך מספרים לילדים? ביחד? מתי? מה אומרים? ואם הילד ישאל אותי למה התגרשנו? מה זה למשל הסכם הורי, זמני שהייה ומודל הורות משותפת? על מה צריך להחליט עכשיו ומה אפשר להחליט בהמשך? מה הכי חשוב שנדע? אילו טעויות נוכל לחסוך מהילדים שלנו ומה הדרך להתגרש ״נכון״ ובריא עבור הילדים? מה הילדים צריכים מאיתנו? איך להגיב במצבים שונים מולם? מה קורה כשאנחנו ההורים לא מסכימים בינינו?

 יש לי עבורכם שתי דרכים להגיע מוכנים לשיחה עם הילדים, ברוגע ועם בטחון, להערך לכל מצב שיכול לעלות בשיחה ולאחריה, עם כל התשובות שתצטרכו לתת ויכולת לענות על השאלות הקשות,  שיבהירו לכם את כל מה שצריך לדעת, יעשו סדר ותכנון מדויק למשפחתכם ויאפשרו לכם לשמור על הילדים מהרגע הראשון.

סדרה פגישות 

בונים תוכנית פעולה מסודרת לקראת פרידה

3 מפגשי הכנה+ שיחת פולואפ

מפגש 1: מה הילדים שלכם הכי צריכים לקראת הגירושים ואיך תיערכו לזה הכי נכון? הכנת הקרקע ההורית והמשפחתית לרגע הפרידה. מה צריך לסגור מראש ואיך לפעול ביומיום עד הפרידה.

 

מפגש 2: לקראת שני בתים לילד. נערכים ליום שאחרי. איך מתארגנים? מה יעזור לילדים? התנהלות הורית בשני בתים, אתגרים ופתרונות גם אם יש פערים ואי הסכמות. כל מה שצריך לדעת. 

 

מפגש 3: איך לספר לילדים? בונים תסריט שיחה ספציפי למשפחה שלכם ולילדים שלכם, מתרגלים אותו ועונים על כל השאלות המייחדות את המצב המשפחתי שלכם, תדעו בדיוק מה להגיד, איך לענות ותגיעו מוכנים גם לשאלות הקשות. 

 

שיחת פולואפ כשבוע לאחר השיחה.

בונים תוכנית פעולה הורית ספציפית ומדוייקת למשפחה שלכם שתהיה הצעד הראשון והמשמעותי לגירושים ששומרים על הילדים במשפחה יציבה ועם בטחון גם אחרי הגירושים.

 

מפגש היערכות

מפגש הכנה לקראת השיחה עם הילדים

  • מה שצריך לדעת כדי לבסס הורות משותפת מוצלחת.

  • איך גורמים לגירושים ״להצליח״ עבור הילדים?

  • דגשים והכנה לקראת השיחה הגדולה עם הילדים, בדגש על התאמה לגילאי הילד והמצב הייחודי לכם.

  • זיהוי והגדרת צרכי הילדים בתקופה הזו.

  • מה הכי חשוב לילדים שלנו? מה הכי מטריד אותם?

  • איך עונים על שאלות קשות?

  • בונים תסריט שיחה ומתרגלים יחד.

  • המקום לשאול את כל מה שמעניין אתכם, מטריד אתכם ורלוונטי עבורכם.

תמונה של אלינור אלדר עומדת

אפשר להתחיל את תהליך הפרידה בדרך מדויקת למשפחה, יעילה ומובנית כך שהילדים יחוו בטחון ורוגע כבר מההתחלה

אפשרי להתגרש בלי שהילדים יחוו טראומה או סבל.  היום כבר ידוע שמה שעלול לפגוע בילדים הם לא עצם הגירושים עצמם אלא ההתנהלות ההורית אחרי הגירושים והיחסים בין ההורים. פרידה שנעשית בדרך מבוקרת מההתחלה ובליווי מקצועי תומך יכולה לעזור להסתגלות מהירה וחיובית של הילדים ולמנוע מהם כאב ופגיעה מיותרים.

 הפגישות מתקיימות בקליניקה בזכרון יעקב או בזום או בביתכם

ניתן לקיימן בנוכחות הורה אחד אך מומלץ להגיע ביחד

הורים מספרים

נעמה

בלי הרבה מילים- פשוט חייבים. לא יודעת מה עושה מי שלא מקבל את כל המידע הזה ככה מסודר ומאורגן בדיוק לפי הצרכים של המשפחה. חסכת לי הרבה זמן שיטוט ברשת, נתת לי מידע מדויק בדיוק להתבלטויות שהיו לי בלי הרבה רעשי רקע מסביב ועזרת לי להגיע להחלטות ממקום נקי ואני בטוחה שחסכת לי לא מעט כסף.... תודה על שנתקלתי בך!

אבי וחגית

נשמח מאוד להמליץ עליך לכל מי שיצטרך! היתה לנו חוויה מאוד חיובית ומפתיעה. אמנם הגענו אליך מהמלצה של חברים אבל לא באמת האמנו שיש עוד משהו שאנחנו לא יודעים. המפגשים איתך עזרו לנו מאוד, עשו לנו סדר ובעיקר נתנו לנו בטחון שאנחנו בדרך הנכונה. התובנות  והדיוקים שנתת עשו הבדל עצום ולראייה ההתמודדות שלנו ושל הילדים אחרי השיחה הגדולה. אז כמו שכתבנו, ממליצים בחום!

ליאת

אלינור יקרה, אני ממש יכולה לחלק את התהליך שלנו לפניך- ואחריך. מעריכה מאוד את ההשקעה שלך במפגש, את הזמינות אח״כ לכל שאלה שעוד עלתה ובעיקר למקצועיות שלך ולנעימות שבך. מזל שהגענו אליך! תודה!

bottom of page