top of page

  ליווי אישי להורים גרושים ובתהליך פרידה

אני יודעת שהגירושים יכולים לקרות בלי שהילדים יחוו ממנה טראומה לכל החיים.
יש דרך שבה הגירושים לא יהיו חוויה הורסת חיים אלא חוויה משנה חיים.

אני מאמינה שלהורים יש הכי הרבה כוח והשפעה על ההסתגלות של הילדים לגירושים.

לאופן בו תפעלו ותתנהלו בתהליך יכולה להיות השפעה אדירה וחיובית
על איך הגירושים ישפיעו על חייהם.

כדי להיות הורה מצויין עבור הילדים שלנו כשבעצמנו שקועים בתהליך רגשי מורכב ובהסתגלות צריך אומץ, השקעה, מסירות בלתי מעורערת לילדים, מודעות ורצון לעשות את זה נכון וטוב יותר עבורם. אני בטוחה שכל אלו קיימים בכם אבל אני יודעת שקשה לעשות את זה לבד. אני יודעת שגם ההורה הכי אוהב, מכיל, מודע ובעל רצון ונכונות נתקל לראשונה בשלב חדש, לא מוכר, רגיש ועדין כאחד,

ולכן אני מציעה לכם את הליווי הצמוד והתמיכה הדרושה כדי שללא ספק תצליחו לעבור את הדרך המורכבת הזו עם כמה שיותר בטחון וודאות מול הילדים.

​תוכנית הליווי נבנתה כך שהיא כוללת מפגשים בכל שבוע בהם אני מדריכה אתכם וגם ליווי אישי צמוד אונליין לתקופה משמעותית במהלכה תקבלו ממני כלים ופתרונות ליישום מיידי מול הילדים ומול הגרוש/ה, תצאו עם סל עשיר של מענה ותגובות לסיטואציות שונות, הדרכה והכוונה, גישה ישירה וזמינה לכל צורך ובכל סוגיה ועוד.   


ההתמודדות שלכם בסיטואציה חדשה, מבלבלת ולעיתים מורכבת כבר לא תהיה מאיימת או לא ברורה. בתמיכת הליווי שלי תוכלו להמשיך במה שאתם יודעים לעשות מצוין- להיות הורים, להתמקד בלהישאר משפחה שמחה גם אחרי הגירושים ולגדל ילדים עם בטחון וחוסן רגשי שחווים את הילדות השמחה שמגיעה להם.​ 

כבר
בתחילת התהליך תצליחו לפעול מול ההורה השני עם הרבה פחות ריבים, כעסים ותסכול, להרגיש רגועים יותר, לחוות יותר שקט ובטחון פנימי ובעיקר לראות את ילדיכם גם הם רגועים ושמחים גם אחרי הפרידה.
אני איתכם יד ביד עד שתרגישו בשליטה, עם בטחון ונחת ביומיום ובעיקר עד לביסוס הדרך להסתגלות בריאה וחיובית של ילדכם אחרי הגירושים.

התוכנית מוצלחת ויעילה גם מול הורה אחד בלבד

לשיחה ראשונית חינם ובדיקת התאמה לתהליך הליווי שלחו לי וואטס אפ מכאן.

המפגשים נערכים פרונטלית בקליניקה בזכרון יעקב או בזום מכל הארץ.

נושאים לדוגמה:

* הכנה, התאמה והיערכות המשפחה לקראת פרידה
* בניית שיחת ההודעה לילדים על הגירושים

* תיווך הגירושים לילדים והסבר סיטואציות וארועים
* תוכנית הורית ממוקדת ילדים

* תמיכה בהסתגלות הילדים לגירושים 

* התנהלות בשני בתים

* התנהלות יומיומית בהורות משותפת 

* איך לתקשר ביעילות וללא מתחים עם ההורה השני 
* גישור מחלוקות ואי הסכמות בין ההורים
* איך לקבל החלטות משותפות בלי לריב אחד עם שני

* מערכת יחסים הורה- ילד, שיח עם ילדים וביסוס אמון

* החזרת תחושת השליטה על חייך ושמירה על היציבות

* התמודדות יעילה מול אקס/ית בקונפליקט גבוה, כולל עם קווי אופי נרקיסיסטים
* הכנה לפרק ב׳ 

 • למה חשוב להגיע לתהליך ליווי?
  תהליך הגירושין הוא תהליך מורכב, כואב ועצוב. נלווים לו אתגרים והתמודדויות חדשות שמעולם לא עמדנו בפניהם. לפעמים, עד כמה שמרגישים מוכנים ובשליטה, מבינים תוך כדי הדרך שאנחנו צריכים עזרה. חשוב לפנות לחבר טוב, בן משפחה או כל אדם אחר שסומכים עליו- כדי לקבל עזרה ותמיכה. יש חשיבות להעזר בגורם שלישי כדי לראות את הדברים מפרפסקטיבה אחרת, לקבל תובנות שלא חשבנו עליהן בלהט הרגע ובעיקר- כדי לא להיות לבד במערכה. לפעמים זה לא מספיק. אם אתם מרגישים שאתם צריכים גם עזרה מקצועית, אני כאן לרשותכם. תהליכי הליווי יאפשרו לכם להעלות סוגיות שמטרידות אתכם, לקבל כלים פרקטיים ולצאת עם דרכי פעולה כבר בסיום כל פגישה. יש כאן השקעה בעצמכם ויותר מכך- בילד שלכם, לטווח הקצר ולטווח הארוך. אני תמיד אומרת שזה לא מובן מאליו. אני רואה הורה שמגיע לתהליך ליווי כהורה אמיץ, שמסור ללא עוררין לילדיו, שמוכן להשקיע ולהתאמץ ויודע עד כמה חשוב להתחיל את השינוי ברגל ימין, יד ביד, עם ליווי ותמיכה מתאימים. חשוב לדעת שלא נוכל לקחת מהילד את כל הפגיעה, הכאב והצער הכרוכים בתהליך הגירושין אבל בהחלט נוכל מצד אחד להקל עליו ולעזור לו בתהליך ההסתגלות לשינוי שחל במשפחתו ומצד שני, לא להחמיר ולעשות גרוע יותר.
 • מה כולל תהליך הליווי?
  ניתן לקבל ליווי באחת משתי הדרכים הבאות: 2. תהליך מורחב הכולל 10 מפגשים שבועיים בני שעה כל אחד+ זמינות ותמיכה לאורך כל השבוע, ממפגש למפגש. סה״כ 12 שבועות ליווי (3 חודשים של ליווי צמוד). 3. תהליך מקוצר בן 6 מפגשים שמתמקד בנושא אחד ספציפי בהתאם לצורך+ זמינות ותמיכה לאורך כל השבוע, ממפגש למפגש. סה״כ 6 שבועות ליווי (חודש וחצי של ליווי צמוד). התהליך המלא מאפשר לנו עבודת עומק לאורך תקופה שבה אני מלווה אתכם יד ביד, משבוע לשבוע, ועוזר לכם לעזור לילדיכם. אני זמינה עבורכם לכל צורך ומאפשרת לכם לנקוט פעולה כמעט מיידית, בסיטואציות הכי מורכבות. אנחנו מתחילים בשיחת הכרות קצרה טלפונית להצגת המצב, הסוגיות והקשיים עימם אתם מתמודדים. בשיחה נבין את הצרכים שלכם ואציג מצידי איך אני יכולה לעזור למצב. תוכלו לקבל את המידע שאתם צריכים לגבי תהליך הליווי ולהעלות כל שאלה שקשורה לתהליך. בתהליך הליווי המורחב ניפגש באופן קבוע אחת לשבוע לשעה, בזום או פרונטלי. נתמקד במטרות שלנו, מה שעומד לפנינו ומה יידרש להשיב את החיים שלך ושל הילדים למסלולם באופן היעיל והמיטבי ביותר. בכל מפגש תצאו עם כלים פרקטיים ליישום מיידי המותאמים לצרכיכם, לשלב ההתפתחותי של הילד ולמשתנים הספציפיים שלכם. אם יהיו לכם שאלות בין מפגש למפגש, תוכלו לפנות אלי להתייעצות נקודתית, סיוע או תמיכה, בטלפון או בוואטס אפ. נושאים לדוגמא שניתן לעסוק בהם במהלך הליווי: שיחות עם הילדים ובניית מרחב רגשי, תיווך הגירושין, גירושין בקונפליקט גבוה, הורות משותפת, גישור מחלוקות הוריות, התמודדות פרטנית וחיזוק היציאה מהמשבר, ניהול הורות בשני בתים ועוד. התהליך יאפשר לך בסוף להיות ההורה שהילד שלך צריך בתקופה הקשה הזו. תקבל/י תמיכה מיידית, תובנות ומשוב על כל שלב בו אתה נמצא/ת. תתחבר/י מחדש לעצמך הטוב, תקבל/י כלים מעשיים ליישום מיידי ותדע/י להתמודד בסיטואציות מורכבות ורגישות.
 • למה חשוב להורים במתכונת של הורות משותפת לקבל הדרכה?
  אחת הדרכים לנהל הורות משותפת מיטבית היא לדעת להתנהל בתקשורת יעילה ומתאימה. רבים מדווחים כי גירושיהם נעשו בעיקר על רקע של קשיי תקשורת בנישואין. אם כך, האם העובדה שהתגרשנו תשנה את היכולת שלנו לתקשר או שמא תנציח את אותם הדפוסים? ברור לנו שכדי שמשהו ישתנה- צריך לשנות אותו. הורות משותפת במהלך גירושין ובמתכונת של הורות בשני בתים דורשת לעתים קרובות אף יותר מיומנויות תקשורת. הורים משותפים שיכולים לתקשר ביעילות יהיו מסוגלים לתמוך טוב יותר בילדיהם ולעזור להם במעבר ממשפחה למשפחה ששינתה פניה ולקיומם של מערכות יחסים בריאות לאחר הגירושין.
 • למי התוכנית מתאימה?
  התוכנית מתאימה לכל הורה, בכל שלב בתהליך, ביחד או לחוד. להורים בשלב ההתלבטות- להיפרד או לנסות שוב? להורים שקיבלו החלטה ומתחילים בתהליך. להורים שכבר חיים בנפרד זמן מה. להורים גרושים. להורים גרושים בהורות משותפת. להורים בזוגיות שניה.
 • האקס שלי לא משתף פעולה. האם אפשר להגיע לתהליך הליווי לבד?
  התשובה היא בהחלט כן! אני רואה בהורה כמשאב מרכזי להסתגלות יעילה ובריאה של הילד בתהליך הגירושין. יתרה מכך, מחקרים הראו שמספיק הורה אחד (!) מטפח, אוהב, יציב ומכיל כדי לסייע להתפתחות הילד, הסתגלותו וחיזוקו הרגשי, מאשר שני הורים שמעניקים פחות מזה. להורה אחד יש כוח עצום בשינוי התוצאות עבור הילד שלו.
 • אני גרוש כבר זמן רב. האם תהליך הליווי מתאים לי?
  בתהליכי ליווי אין נכון או לא נכון ואין הגבלות זמן או חוק התיישנות ;-) כל עוד שאתם מרגישים צורך לעזרה ותמיכה מקצועית, אני לרשותכם. בנוסף, מעגלי החיים והשלבים שבהם משתנים לעיתים כל-כך תכופות עד שמה שעבד אתמול כבר לא עובד היום ואולי כבר לא יעבוד יותר בכלל. לכן, לכל שלב יש את הייחודיות שלו, לעיתים מדובר בצורך משתנה עם פתרון מוכר, לעיתים צורך מוכר עם פתרון משתנה ולעיתים מדובר בכלל על סיטואציה חדשה ולא מוכרת. בשורה התחתונה, אם אתה צריך- אני כאן.
 • האם תהליך הליווי מתאים גם למשפחות שטרם התגרשו?
  בהחלט כן. יתרה מכך, זה השלב שמומלץ להגיע בו. ככל שנקדים את המעורבות החיובית והיעילה, כך נשפר משמעותית את היקף ועוצמת הפגיעה בעקבול השינוי המשפחתי ואפילו נמנע אותה במובנים רבים. התמיכה שלי במשפחות נעשית כבר משלב ההתלבטות על הגירושין, דרך הכנתכם לשיחה הרשמית מול הילדים וכלה בליווי לאורך התהליך, השינויים והאתגרים הנלווים אליו וההתמודדויות החדשות כבני זוג גרושים המתפקדים כהורים לילדיהם. אני תמיד אומרת: יותר קל למנוע נזק מאשר לתקן נזק ולכן חשוב לתפוס את חלון ההזדמנות הזה בזמן.

הורים מספרים

שי

״היה מרענן עבורי לצאת מאזור הנוחות ולשים לראשונה את עצמי במרכז. עזרת לי להבין שהגירושים לא מגדירים אותי או את המשפחה שלנו ולמצוא את עצמי בתוך כל השינוי. וזה באמת לא מובן לי מאליו שאני ממשיך את חיי עם כל הקושי, מנהל הורות משותפת טובה כשלא האמנתי שנוכל אי פעם בכלל להגיד שלום אחד לשניה וגם מרגיש טוב עם עצמי. מבחינתי שינית לי את החיים שחשבתי שיהיו לי, הילדים בקשר מעולה איתי, אני לא נלחץ כשעולים משברים או קשיים מולם, אני מתמודד עם זה מעולה וממקום מאוד בטוח וכבר לא מפחד כי אני יודע לנהל את העניינים ואני לא יודע איך להתחיל להודות לך״. 

רוית

אלינור את פשוט נהדרת, בדיוק מה שהייתי צריכה, לפעמים בעיטה בXXX, לפעמים ליטוף מחבק, הכל כדי להחזיר אותי למסלול עם כל מה שאיבדתי בדרך. אני בטוחה שיהיה לי בסדר וזה בזכותך! תודה על מי שאת, על הדיבור בגובה העיניים, על ההכלה, על הזמינות, ובעיקר המקצועיות. התובנות שלך היו פרייסלס! הצלת אותי!

ליאור ור׳

אני יכולה להגיד בפה מלא שזו היתה אחת ההחלטות הכי טובות וחשובות שלנו לבחור בך ללוות אותנו. נחשפנו אליך במקרה בפייסבוק וכאילו שהיה קליק דרך המסך. הראנו אחד לשניה והחלטנו להגיע אליך. לא היה איתנו תמיד קל אם נודה על האמת אבל זה מה שעשה את הכל משמעותי ובאמת כמו שאמרת- מצמיח ומאפשר. אז תודה רבה על הדרך הטובה והעזרה האדירה! נמשיך להמליץ בחום כמובן.

bottom of page