top of page

ייעוץ, ליווי והדרכה להורים גרושים

פגישת ייעוץ

מענה נקודתי וספציפי לצורך
שלכם בפגישה אחת ממוקדת.

ליווי זרקור

ליווי קצר וממוקד למענה מהיר ותומך

תוכנית ליווי דיגיטלית

משולבת עם ליווי אישי

כל מה שצריך לדעת כדי להצליח בהורות המשותפת.

הכנה לפרידה

היערכות והכנה מקיפה לשלב הפרידה, מהסכמות הוריות ועד לשיחה עם הילדים

תוכנית ליווי אישי

לבנות את עצמך ואת המשפחה אחרי הפרידה ולשמור על הילדים שמחים

גירושים במשפחה הוא אחד הדברים

הקשים, הכואבים והמרכבים שהורה מתמודד עימו.

תחושות של אכזבה, לעיתים בושה, כאב עמוק וצער מלווים אותנו.

הדבר הראשון שאנחנו חושבים עליו הוא על הילדים שלנו.


איך יגיבו, איך יתמודדו, האם יסתגלו בקלות? כמה יסבלו ויכאבו?
ההרגשה שאנחנו שוברים להם חלום היא בלתי נסבלת.

אנחנו רוצים לעשות הכל כדי לשמור עליהם מוגנים בתהליך,

אבל כמעט תמיד השינוי תופס אותנו לא מוכנים,

ללא תמיכה, בלי הכלים המתאימים, הידע העדכני

וכל מה שצריך לדעת ולעשות מבחינת הילד וצרכיו.

ויותר מזה, לא תמיד אנחנו פנויים להכיל אחרים,
גם אם אנחנו מאוד מאמינים שכן.

התמודדויות חדשות מגיעות ללא התראה ואתגרים מורכבים עולים בשגרה

ואנחנו בעצמנו נמצאים במערבולת, הצפה ועומס משלנו.

​אז למרות שאת כל הכאב והצער לא נוכל לקחת מהם,

כן נוכל לעשות הרבה מאוד כדי להקל עליהם,

יש לנו את היכולת שלא להוסיף עליהם כאב נוסף, צער וקשיים לא הכרחיים,

לעזור להם להתמודד, ללוות אותם בתהליך ולהיות שם עבורם.
 

אפשר וצריך לשמור על המשפחה שלכם שמחה ובריאה גם אחרי הגירושים.

זה לא יקרה מעצמו.

ופה אני נכנסת לתמונה כדי שתשיגו את המטרה שלכם תוך זמן קצר: 

לתוכנית הליווי האישית Rebuild לחצו כאן

לתוכנית הליווי הדיגיטלית לחצו כאן

לתוכנית הזרקור המהירה לחצו כאן

לפגישת הכנה לפרידה ולקראת שיחה עם הילדים לחצו כאן

לתיאום פגישת ייעוץ ממוקדת וספציפית עבורכם לחצו כאן

 • למה חשוב להגיע לתהליך ליווי?
  תהליך הגירושין הוא תהליך מורכב, כואב ועצוב. נלווים לו אתגרים והתמודדויות חדשות שמעולם לא עמדנו בפניהם. לפעמים, עד כמה שמרגישים מוכנים ובשליטה, מבינים תוך כדי הדרך שאנחנו צריכים עזרה. חשוב לפנות לחבר טוב, בן משפחה או כל אדם אחר שסומכים עליו- כדי לקבל עזרה ותמיכה. יש חשיבות להעזר בגורם שלישי כדי לראות את הדברים מפרפסקטיבה אחרת, לקבל תובנות שלא חשבנו עליהן בלהט הרגע ובעיקר- כדי לא להיות לבד במערכה. לפעמים זה לא מספיק. אם אתם מרגישים שאתם צריכים גם עזרה מקצועית, אני כאן לרשותכם. תהליכי הליווי יאפשרו לכם להעלות סוגיות שמטרידות אתכם, לקבל כלים פרקטיים ולצאת עם דרכי פעולה כבר בסיום כל פגישה. יש כאן השקעה בעצמכם ויותר מכך- בילד שלכם, לטווח הקצר ולטווח הארוך. אני תמיד אומרת שזה לא מובן מאליו. אני רואה הורה שמגיע לתהליך ליווי כהורה אמיץ, שמסור ללא עוררין לילדיו, שמוכן להשקיע ולהתאמץ ויודע עד כמה חשוב להתחיל את השינוי ברגל ימין, יד ביד, עם ליווי ותמיכה מתאימים. חשוב לדעת שלא נוכל לקחת מהילד את כל הפגיעה, הכאב והצער הכרוכים בתהליך הגירושין אבל בהחלט נוכל מצד אחד להקל עליו ולעזור לו בתהליך ההסתגלות לשינוי שחל במשפחתו ומצד שני, לא להחמיר ולעשות גרוע יותר.
 • מה כולל תהליך הליווי?
  ניתן לקבל ליווי באחת משתי הדרכים הבאות: 1. מפגש ממוקד חד פעמי, שעה, לפתרון סוגיה ספציפית. 2. תהליך מורחב הכולל 12 מפגשים שבועיים בני שעה כל אחד+ זמינות ותמיכה לאורך כל השבוע, ממפגש למפגש. סה״כ 12 שבועות ליווי. 3. תהליך מקוצר בן 5 שבועות שמתמקד בנושא אחד ספציפי בהתאם לצורך+ זמינות ותמיכה לאורך כל השבוע, ממפגש למפגש. סה״כ 5 שבועות ליווי. התהליך המלא מאפשר לנו עבודת עומק לאורך תקופה שבה אני מלווה אתכם יד ביד, משבוע לשבוע, ועוזר לכם לעזור לילדיכם. אני זמינה עבורכם לכל צורך ומאפשרת לכם לנקוט פעולה כמעט מיידית, בסיטואציות הכי מורכבות. אנחנו מתחילים בשיחת הכרות קצרה טלפונית להצגת המצב, הסוגיות והקשיים עימם אתם מתמודדים. בשיחה נבין את הצרכים שלכם ואציג מצידי איך אני יכולה לעזור למצב. תוכלו לקבל את המידע שאתם צריכים לגבי תהליך הליווי ולהעלות כל שאלה שקשורה לתהליך. בתהליך הליווי המורחב ניפגש באופן קבוע אחת לשבוע לשעה, בזום או פרונטלי. נתמקד במטרות שלנו, מה שעומד לפנינו ומה יידרש להשיב את החיים שלך ושל הילדים למסלולם באופן היעיל והמיטבי ביותר. בכל מפגש תצאו עם כלים פרקטיים ליישום מיידי המותאמים לצרכיכם, לשלב ההתפתחותי של הילד ולמשתנים הספציפיים שלכם. אם יהיו לכם שאלות בין מפגש למפגש, תוכלו לפנות אלי להתייעצות נקודתית, סיוע או תמיכה, בטלפון או בוואטס אפ. נושאים לדוגמא שניתן לעסוק בהם במהלך הליווי: שיחות עם הילדים ובניית מרחב רגשי, תיווך הגירושין, גירושין בקונפליקט גבוה, הורות משותפת, גישור מחלוקות הוריות, התמודדות פרטנית וחיזוק היציאה מהמשבר, ניהול הורות בשני בתים ועוד. התהליך יאפשר לך בסוף להיות ההורה שהילד שלך צריך בתקופה הקשה הזו. תקבל/י תמיכה מיידית, תובנות ומשוב על כל שלב בו אתה נמצא/ת. תתחבר/י מחדש לעצמך הטוב, תקבל/י כלים מעשיים ליישום מיידי ותדע/י להתמודד בסיטואציות מורכבות ורגישות.
 • למה חשוב להורים במתכונת של הורות משותפת לקבל הדרכה?
  אחת הדרכים לנהל הורות משותפת מיטבית היא לדעת להתנהל בתקשורת יעילה ומתאימה. רבים מדווחים כי גירושיהם נעשו בעיקר על רקע של קשיי תקשורת בנישואין. אם כך, האם העובדה שהתגרשנו תשנה את היכולת שלנו לתקשר או שמא תנציח את אותם הדפוסים? ברור לנו שכדי שמשהו ישתנה- צריך לשנות אותו. הורות משותפת במהלך גירושין ובמתכונת של הורות בשני בתים דורשת לעתים קרובות אף יותר מיומנויות תקשורת. הורים משותפים שיכולים לתקשר ביעילות יהיו מסוגלים לתמוך טוב יותר בילדיהם ולעזור להם במעבר ממשפחה למשפחה ששינתה פניה ולקיומם של מערכות יחסים בריאות לאחר הגירושין.
 • למי התוכנית מתאימה?
  התוכנית מתאימה לכל הורה, בכל שלב בתהליך, ביחד או לחוד. להורים בשלב ההתלבטות- להיפרד או לנסות שוב? להורים שקיבלו החלטה ומתחילים בתהליך. להורים שכבר חיים בנפרד זמן מה. להורים גרושים. להורים גרושים בהורות משותפת. להורים בזוגיות שניה.
 • האקס שלי לא משתף פעולה. האם אפשר להגיע לתהליך הליווי לבד?
  התשובה היא בהחלט כן! אני רואה בהורה כמשאב מרכזי להסתגלות יעילה ובריאה של הילד בתהליך הגירושין. יתרה מכך, מחקרים הראו שמספיק הורה אחד (!) מטפח, אוהב, יציב ומכיל כדי לסייע להתפתחות הילד, הסתגלותו וחיזוקו הרגשי, מאשר שני הורים שמעניקים פחות מזה. להורה אחד יש כוח עצום בשינוי התוצאות עבור הילד שלו.
 • אני גרוש כבר זמן רב. האם תהליך הליווי מתאים לי?
  בתהליכי ליווי אין נכון או לא נכון ואין הגבלות זמן או חוק התיישנות ;-) כל עוד שאתם מרגישים צורך לעזרה ותמיכה מקצועית, אני לרשותכם. בנוסף, מעגלי החיים והשלבים שבהם משתנים לעיתים כל-כך תכופות עד שמה שעבד אתמול כבר לא עובד היום ואולי כבר לא יעבוד יותר בכלל. לכן, לכל שלב יש את הייחודיות שלו, לעיתים מדובר בצורך משתנה עם פתרון מוכר, לעיתים צורך מוכר עם פתרון משתנה ולעיתים מדובר בכלל על סיטואציה חדשה ולא מוכרת. בשורה התחתונה, אם אתה צריך- אני כאן.
 • האם תהליך הליווי מתאים גם למשפחות שטרם התגרשו?
  בהחלט כן. יתרה מכך, ככל שנקדים את המעורבות החיובית והיעילה, כך נשפר משמעותית את היקף ועוצמת הפגיעה בעקבול השינוי המשפחתי. התמיכה שלי במשפחות נעשית כבר משלב ההתלבטות על הגירושין, דרך הכנתכם לשיחה הרשמית מול הילדים וכלה בליווי לאורך התהליך, השינויים והאתגרים הנלווים אליו וההתמודדויות החדשות כבני זוג גרושים המתפקדים כהורים לילדיהם.
bottom of page